Déšť

27. března 2010 v 10:20 | DarkAngel |  Jednodílné povídky

Ve škole jsme kdysi psali slohovku. Mělo to být líčení na téma déšť, ale já jsem si to jak známo napsala po svém. :) A tak se z líčení, stalo takové menší vyprávění (naštěstí mě učitelka nevyvolala). x) CČ


Déšť


Byl krásný podzimní den. Listí dopadalo zlehka na zem a barvilo se do nádherných barev, které byste jen těžko napodobily. Každý odstín byl originál. Slabé podzimní slunce mě lehce hřálo na kůži. Ve vzduchu poletovali pavučinky a všechno, se zdálo dokonalé. Kráčela jsem pomalu mezi stromy a sledovala jak paprsky slunce prosvítají mezi větvemi a mohutnými kmeny. Ve vzduchu byla cítit lehká vůně vody. Tak opojná, jako nejlepší droga. Zhluboka jsem se nadechla, aby mi vlhký vzduch zaplavil plíce. V tom začaly na zem dopadat první dešťové kapky.
Každá, která se úspěšně propletla mezi stromy se ihned vsákla do vyschlé půdy. Pár kapek mi spadlo na tvář. Studily, jako kdyby mi někdo ohřátou kůži chladil malinkatými kostičkami ledu. Kapky mi zlehka ochlazovaly celé tělo. Déšť zesílil a moje oblečení bylo promoklé. Většina lidí už byla dávno schovaná někde pod střechami a přístřešky, ale já si to užívala. Vnímala jsem kapku po kapce a rozběhla jsem se mezi stromy. Všechny barevné listy, které se držely na větvích jen tak tak, pokryla třpytivá vrstva kapiček vody.
Vyběhla jsem na ulici a spatřila silnici na které se tvořily velké kaluže. Auta jezdící kolem měli zapnuté stěrače a jejich kola jen tak jezdila přes vodu. Nevšímali si té krásy. Nevšímali si, jak se vodní hladina leskne jako zrcadlo. Jen dál jezdili kolem jako maniaci. Zvláštní. Copak už není na světě nikdo, kdo by tuhle krásu ocenil? Možná jsem zůstala sama. Ale já se nevzdám. Má láska k dešti bude vždycky upřímná a já před ním nikdy neuteču.
Copak vy ho nemáte rádi? Bez dešťů, by na světě nebyla přece ani duha a to by byla věčná škoda. A tak jsem se sledujíc znova vycházející slunce procházela a kochala krásou přírody.
"Podívej se, duha!" uslyšela jsem hlas nějaké maminky, která byla schovaná pod deštníkem a její dítě stálo vedle ní. Oči toho dítěte byly rozšířené, jak pozorovaly tu barevnou stuhu vinoucí se skrz mraky. A déšť pomalu ustávala. Při pohledu na to dítě jsem získala naději, že déšť bude dál milovat i někdo jiný než já.

Nekopírovat!!

A jak se vám líbí déšť?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pataa pataa | Web | 29. března 2010 v 15:54 | Reagovat

tkze ty cubko, zaimalo by me, co bys mi jako udelala.................. v tom rozcestniku mas napsany ze kdo to porusi je mrtvej.. ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha a esce aspon desetkrat ha tkze ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha .......... :-D  :-D  :-D  jako z toho mnam fkt smichhhh...  hovno mi udelas!!!!!! nedelej ze sebe neco co nejsi!!!! jasny ty vymrdana cubko???????????? doufam ze ted ti je to uz jasny!!! nebo ces snad dostat pres drzkuuuu????????? zajimalo by me, ze kdybych to zkopcila ...esik bych byla mrtva.... asi nebyla!!!! ptz ty bys o tom ani vedet nemusela ze to mam na blogu vis ty jedna PICO ZMRDANA!!!????? ses proste cubka! nic vic! radim ti, zrus tento blog! ptz takova vymrdana cubka jako ty, by potreovala peknou nakladacku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a esik tento kmentar smazes, akorat tim dokazes, ze si srababa a pekna mrcha! :-!  :-!  :-!

2 irmule irmule | Web | 30. března 2010 v 15:50 | Reagovat

[1]: Tak ty jsi ekstra blbá a nepiš sprostárny jsi nechtnáá ŽE SE NESTIDÍŠ TI BLBKO!!!!!!! ty ani nemáš trochu rozumí :-|

3 mepovidkyakomixy mepovidkyakomixy | 2. dubna 2010 v 19:21 | Reagovat

Můžu ti něco poradit? Zkus udělat odstavce, bude to líp vypadat i líp se to bude číst...

4 Dark Angel Dark Angel | Web | 2. dubna 2010 v 19:55 | Reagovat

[3]: já jsem je tam měla, ale psala jsem to nejdřív ve wordu a když jsem to zkopírovala sem, tak mi zmizely... :-|

5 mepovidkyakomixy mepovidkyakomixy | 4. dubna 2010 v 17:19 | Reagovat

Od toho je jednoduchá pomoc, přímo v blogu si ty odstavce udělej, protože i mě se stalo, že jsem dala přímo z wordu povídku do blogu a pak jsem měla třeba uprostřed nedokončenou větu, která měla pokračování na dalším řádku. Proto si radši dělám ty odtsavce přímo na blogu.
Jo a takových lidí jako je pataa si nevšímej, jsou to jenom lidé, kteří se snaží ti podkopat tvou sebedůvěru a nebo kteří žárlí, jak dobře umíš psát. A nebo to jsou lidé, kteří prostě chtějí někomu jen nadávat. Vždycky takoví lidé byly, jsou a budou a jestli se nechceš snížit k tomu, abys byla jako oni, tak si jich nevšímej a namísto ten komentář, jestli je na blogu, tak smaž a nebo ho ignoruj. :) Jsem ráda že jsis vyslechla co jsem ti tu napsala, jsou totiž lidé, kteří třebaže jim chci pomoct, rači takový nápomocný komentář smazali a dělali si všechno po svém... Takže ještě jednou díky že jsi mě vyslechla. :)

6 Dark Angel Dark Angel | Web | 4. dubna 2010 v 21:51 | Reagovat

[5]: Já si dobrou radu poslechnu ráda a děkuju ti. Jinak s tím komentářem si starosti nedělám... Já to beru s klidem. Prostě to napsal člověk, co si potřeboval něco dokázat. Ten komentář potom stejně smažu a bude mi jedno, co si ta osoba myslí. :) Ale tobě vážně děkuju za pomoc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama